PRODUKTY I USŁUGI Z OBSZARU ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII (OZE) ORAZ ELEKTROMOBILNOŚCI (eMOBILITY) OFEROWANE PRZEZ LCS

Aby wyjść na potrzeby naszych klientów, LCS Lightning Control rozszerzył profil swojej działalności o energooszczędne systemy oświetlenia typu LED, oferowane w bardzo korzystnym modelu finansowanie ESCO, instalacje fotowoltaiczne oraz systemy ładowania samochodów elektrycznych ABL (eMobility). Pełne informacje dotyczące naszej oferty znajdą Państwo poniżej.

NASI PARTNERZY

SYSTEMY
OŚWIETLENIA
LED-ESCO

W ramach portfolio naszych usług oferujemy wymianę oświetlenia konwencjonalnego na energooszędne źródła światła typu LED. Oświetlenie LED z dodatkowo zastosowanym inteligentnym systemem sterowania oświetleniem pozwala zaoszczędzić nawet do 80% energii elektrycznej,

Proponujemy wygodny model finansowania ESCO (Energy Saving Company), dzięki któremu  modernizację można spłacić z oszczędności w kosztach energii (realizacja modernizacji na konto przyszłych oszczędności w kosztach energii).

LED vs. konwencjonalne źródła światła – zalety:

 • Dłuższy okres żywotności :35.000 godzin pracy ciągłej czyli 30x dłużej niż zwykłe żarówki, 25x dłużej niż halogen i 10x dłużej niż świetlówki kompaktowe.
 • Wysoka wydajność: pozwala zaoszczędzić do 70% kosztów zużycia energii elektrycznej na cele oświetleniowe w porównaniu do tradycyjnych halogenów i żarówek. Rezultatem są znaczne oszczędności w opłatach za energię, zwłaszcza w zastosowaniach komercyjnych, gdzie stosowane są duże ilości tradycyjnych źródeł światła.
 • Technologia zielonej energii: najbardziej ekologiczne i najbardziej przyjazne dla środowiska źródło światła: niższe zużycie energii, wpływ na obniżenie emisji CO2, wolne od rtęci, nie wytwarza promieniowania IR i UV (szkodliwego dla ludzi).
 • Lepszy kolor: jasne światło i wysokie wskaźnik oddawania barw (CRI) umożliwiają dokładną reprodukcję kolorów. Źródła światła LED wytwarzają światło, które jest bardziej przyjemne i relaksujące, a tym samym zwiększa komfort i samopoczucie pracowników.

Bezinwestycyjna modernizacja oświetlenia – tryb realizacji

 1. Wstępne przygotowanie inwestycji
 2. Audyt – inwentaryzacja istniejącego wyposażenia źródeł światła i analiza kosztów eksploatacji. Oszacowanie wielkości bazowego zużycia i kosztów energii elektrycznej.
 3. Propozycja finansowania inwestycji w formie stałego abonamentu
 4. Ustalony w fazie audytu czasookres (np. 36-60, lub więcej miesięcy). Propozycja podziału oszczędności między klienta a firmę finansującą (np. 10% klient, 90% finansujący).
 5. Podpisanie umowy z właścicielem obiektu
 6. Realizacja przedsięwzięcia, zapewnienie finansowania na zakup odpowiedniego wyposażenia i wykonania prac oraz określenie harmonogramu wystawiania faktur. Fakturowanie przez ustalony okres trwania usługi.

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE
(PV)

Fotowoltaika (PV) zajmuje się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego. Słońce jest nieograniczonym źródłem energii – panele fotowoltaiczne działają przez cały rok, również zimą, kiedy dni są krótsze oraz w pochmurne dni – pobierając światło słoneczne, które przebija się przez chmury. Dlatego warto przyjrzeć się działaniu i zaletom instalacji fotowoltaicznych, również ze względów ekologicznych.

SOLTEQ - ZAAWANSOWANE SYSTEMY DLA ENERGETYKI ODNAWIALNEJ

SolteQ Europe GmbH – Niemiecka grupa SolteQ, działająca od 1970 roku dostarcza różnego rodzaju zaawansowane systemy elektroniczne dla energetyki odnawialnej i nie tylko. Ponadto jest producentem innowacyjnych dachówek solarnych. Wieloletnie doświadczenie, niemiecka jakość i zastosowane innowacyjne rozwiązania sprawiają, że produkty SolteQ są unikalne na skalę światową.

OFERTA

 • Dachówki solarne klasyczne w wielu kolorach
 • Dachówki solarne typu ‘ogon bobra’ – idealne dla budynków zabytkowych i historycznych
 • Dachówki dla domów jednorodzinnych i osiedli mieszkaniowych
 • Dachówki solarne specjalne, np. z 24-karatowym złotem
 • Systemy zabezpieczeń przed pożarem
 • Systemy zabezpieczeń przed zalaniem
 • Systemy zabezpieczeń przed kradzieżą
 • System do monitoringu dachu PV
 • System powiadamiania o zdarzeniach

ZALETY

 • Łatwa instalacja
 • Maksymalne wykorzystanie powierzchni dachowych
 • Samoczyszcząca, antyrefleksyjna powierzchnia
 • Certyfikacja TPS
 • Tolerancja mocy +3%
 • Bezramkowa konstrukcja
 • 3,2mm szkła wysokoodpornego na obciążenie mechaniczne do 5400 Pa
 • Odporny na UV i zmiany pogody laminat spodni
 • Zintegrowany system bezpieczeństwa
 • Ochrona przed przegrzaniem
 • Bardzo wysoka wydajność
 • Rozbudowane portfolio produktowe
 • Szeroka gama kolorystyczna
 • Możliwość dopakowania do różnego rodzaju budynków
 • Niemiecka jakość

WYDAJNOŚĆ DACHÓWEK PV

 • Po 15 latach 90% wydajności
 • Po 25 latach 85% wydajności
 • Po 40 latach 80% wydajności

Q CELLS - SYSTEMY FOTOWOLTAICZNE

Q.PEAK DUO BLK-G5

Nowy moduł solarny Q.PEAK DUO BLK-G5 firmy Q CELLS przekonuje do siebie dzięki znakomitej optyce i wyjątkowo wysokiej wydajności na niewielkiej powierzchni poprzez zastosowanie innowacyjnej Q.ANTUM DUO Technology. Dokonano połączenia światowej klasy koncepcji komorowej Q.ANTUM dzięki designowi z 6 magistralami na komorach półformatowych z najnowocześniejszą techniką przyłączania, aby osiągnąć znakomitą wydajność w warunkach rzeczywistych – także przy niewielkim natężeniu promieniowania oraz podczas bezchmurnych, gorących dni w czasie lata.

Q.PLUS BFR-G4.1

Nowy wysoko wydajny moduł Q.PLUS BFR-G4.1 dzięki swojej innowacyjnej technologii komórkowej Q.ANTUM jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich zastosowań. Będący rekordem świata projekt komórkowy opracowano dla uzyskania najlepszej wydajności w rzeczywistych warunkach – także przy niskiej intensywności napromieniowania oraz w jasne, gorące letnie dni.

STACJE ŁADOWANIA
SAMOCHODÓW
ELEKTRYCZNYCH

eMH1 ELECTRIC MOBILITY HOME 1 - STACJA DOMOWA I PÓŁ-PUBLICZNA

Najmniejsza stacja ładowania samochodów elektrycznych na świecie współpracuje ze wszystkimi markami samochodów elektrycznych. Idealnie nadaje się do zastosowania w przydomowych garażach. Kompaktowa obudowa pozwala ograniczyć potrzebne do instalacji miejsce do minimum.  Dzięki obudowie wykonanej z bardzo wytrzymałego mechanicznie i odpornego na warunki atmosferyczne tworzywa stacja nadaje się do instalacji na zewnątrz, również w zewnętrznych parkach ładowania samochodów elektrycznych i „pół-publicznych” obszarach takich jak: hotele, parkingi firmowe, parkingi w centrach handlowych itp..

Urządzenie jest skonfigurowane fabrycznie i gotowe do użycia, a konieczne jest tylko przyłączenie go przez uprawnionego elektryka do wydzielonej linii elektrycznej. Prąd ładowania jest ustawiany indywidualnie, zależnie od możliwości lokalnej sieci elektrycznej i przydzielonych przez zakłady energetyczne mocy. Samochód elektryczny ładowany jest delikatnie i wydajnie przez co wydłużane jest życie baterii.

Różnorodność wariantów pozwala optymalnie dobrać urządzenie do  możliwości energetycznych miejsca ładowania samochodu elektrycznego. Stacje ładowania dostępne są w  wersjach 1 fazowe: 16A (3,6 kW), 32A (7,2 KW) i trójfazowe 16A, (11 k)W, 32A (22 kW). Złącze ładowania może być tablicowe lub na przewodzie (zwykłym lub spiralnym) w obu typach: Type 1 i Type 2.

eMH3 ELECTRIC MOBILITY HOME 1 - STACJA DOMOWA I PUBLICZNA

Szybka i bardzo elegancka stacja ładowania samochodów elektrycznych współpracuje ze wszystkimi markami samochodów elektrycznych. Idealnie nadaje się do zastosowania w przydomowych garażach i miejscach publicznych. Kompaktowa obudowa pozwala ograniczyć potrzebne do instalacji miejsce do minimum.  Dzięki obudowie wykonanej z bardzo wytrzymałego mechanicznie i odpornego na warunki atmosferyczne tworzywa, stacja nadaje się do instalacji na zewnątrz, również w zewnętrznych parkach ładowania samochodów elektrycznych i „pół-publicznych” obszarach takich jak: hotele, parkingi firmowe, parkingi w centrach handlowych itp.

Urządzenie jest skonfigurowane fabrycznie i gotowe do użycia, a konieczne jest tylko przyłączenie go przez uprawnionego elektryka do wydzielonej linii elektrycznej. Prąd ładowania jest ustawiany indywidualnie, zależnie od możliwości lokalnej sieci elektrycznej i przydzielonych przez zakłady energetyczne mocy. Samochód elektryczny ładowany jest delikatnie i wydajnie przez co wydłużane jest życie baterii.

Różnorodność wariantów pozwala optymalnie dobrać urządzenie do  możliwości energetycznych miejsca ładowania samochodu elektrycznego. Do wyboru jest tutaj wersja jedno bądź dwu stanowiskowa. Stacje ładowania dostępne są w  wersjach 1 fazowe: 16A (3,6 kW) i trójfazowe 16A, (11 kW), 32A (22 kW), 63A (44 kW). Złącze ładowania Type 2 może być tablicowe lub na przewodzie.

Każda stacja jest wyposażona w system detekcji stałych prądów różnicowych. Opcjonalnie istnieje możliwość współpracy z systemem monitoringu zużycia energii i systemami fotowoltaicznymi.

MATERIAŁY DO POBRANIA

LUG Light: Katalog Techniczny

Ulotka: SolteQ

Karta produktu: SolteQ-Quad35

Karta produktu: SolteQ-Quad40 (ENG)

Karta Produktowa: Q.PEAK DUO BLK-G5

Karta Produktowa: Q.PLUS BFR-G4.1

Stacje Ładowania Samochodów Elektrycznych ABL: Karty Produktów

Stacje Ładowania Samochodów Elektrycznych ABL: Broszura Informacyjna (ENG)